Náš tým

Náš tým 1.FT Chodov Thunders postrádá datum svého založení. V podstatě jsme se sešli úplně náhodou. Byla jsme parta sídlišťských kluků, kteří si čas od času chodívali kopat s míčem před dům, aby si zkrátili volnou chvíli. Po nějaké době společně strávené na sídlišťském hřišti, v nás vzkvetla myšlenka, že bychom si mohli založit vlastní futsalový tým. Tak jsme také učinili roku 2002, kdy jsme začali soutěžit, již jako tým, v kategorii 90 a mladší. Bohužel ani naše začátky nebyly příliš růžové, ani ze skupiny jsme nepostoupili. Naštěstí nás naše prvotní neúspěchy neodradili a my jsme stále amatérsky trénovali a zdokonalovali naše futsalové dovednosti. Další turnaj, kterého jsme se zúčastnili se konal roku 2005. Na tomto turnaji jsme se již sešli v sestavě, ve které hrajeme dodnes. Byl to jeden ze tří bodovacích turnajů ČR a my jsme skončili na skvělém druhém místě. Hned v zápětí nás čekal turnaj v Ostravě, kde jsme se umístili na třetím místě, přičemž nás průběžné bodování stále drželo celkově na druhé příčce. Poté přišel turnaj v Brně, kde jsme opět obsadili třetí místo. Jelikož jsme stále byli celkově druzí v tabulce, tak jsme jeli reprezentovat ČR na Mezinárodní turnaj do Chorvatska. Zde jsme se příliš nevyznamenali, ale zato jsme získali plno nových zkušeností.

Rok na to jsme se automaticky přihlásili do dalšího ročníku trojbodovacího turnaje. Zde jsme obsadili první příčku v celkové tabulce, což nám zajistilo postup do Slovinska. Velkého úspěchu jsme se opět nedočkali, ale přeci jen hrát se Španělskem, Slovinskem či Ukrajinou není k zahození.

Teď už patříme do starší kategorie, takže pro nás tyto turnaje skončily. Z toho důvodu hrajeme futsalovou ligu, kde se nám zatím příliš nedaří, ale pevně doufáme, že se karty obrátí a usměje se na nás štěstí...